8
Posted February 24, 2012 by aiall in Média
 
 

Sú Anonymous súčasťou amerického monitorovacieho aparátu?

Anonymous_Wallpaper_by_Nickolo3
Anonymous_Wallpaper_by_Nickolo3

Aktivity a snahy skupiny Anonymous jsou mi sympatické – ale co když je to jinak? Zní docela pravděpodobně, že by se mohlo jednat o falešné hnutí organizované americkou vládou (USCYBERCOM) za účelem zavedení dalších represívních opatření…

Americký úřad pro státní bezpečnost děsí propagandou: Anonymous rozloží kyberútokem energetickou síť

Článek pro předplatitele Wall Street Journal odhaluje, že šéf NSA (National Security Agency – Státní bezpečnostní úřad) gen. Keith Alexander se domnívá, že hacktivistické kolektivní hnutí Anonymous by mohlo brzy být schopno rozložit kyberútokem energetickou síť Spojených států.

Wall Street Journal praví, že Alexander pokoutně šíří tuto teorii na schůzích Bílého domu a na různých soukromých schůzkách, jak říkají lidé důvěrně obeznámení s těmito schůzkami. „I když nevyjádřil veřejně své znepokojení z toho, že Anonymous mají potencíál přerušit dodávky proudu, varoval veřejně před rostoucí schopností kyberútočníků vyřadit z činnosti či dokonce poškodit počítače,“ píše novinář.

Rozložit energetickou síť USA není snadné. Většina systémů používá vlastní patentované operační systémy a aplikace, které „nejsou pohotově dostupně vašemu průměrnému hackerovi,“ píše Michael Tanji.  Energetická síť či systémy a sitě pitné vody nejsou napojeny na veřejný internet.

Jinými slovy, rozložit tento komplexní systém by vyžadovalo více než internetové úsilí rozptýlené po různých vývěskách a fórech. Chtělo by to soustředěné zdroje celého státu tak velkého jako je třeba Čína nebo Rusko – anebo spíše samotný Úřad pro státní bezpečnost.

„I v místech jako jsou Spojené státy, kde není moc toho, co byste nenašli online, nebudete schopni získat hloubku a detaily, které potřebujete na vypnutí proudu pouhým napojením na síť. Budete muset použít zdroje na státní úrovni,“ píše Tanji.

NSA to ví. Využívá minimální hrozby, kterou představuje Anonymous, jako součásti propagandistické kampaně, určené k rozšíření dosahu svého programu „Dokonalý občan“. Podle Ryana Singela je program „Dokonalý občan“ vyvíjen společností Rayethon, která je smluvním dodavatelem pro obranu státu, a je založen na monitorování, které bude hlásit Úřadu pro bezpečnost anomálie veřejných služeb prostřednictvním Homeland Security (Bezpečnost vlasti). Jeden ze zaměstnanců Rayethonu ho popsal jako systém „Big Brother“ (Velký bratr).

NSA se během let specializovala na sběr obrovského množství soukromých dat z mobilních hovorů. Výsledná databáze je nejrozsáhlejší na světě. Je docela pravděpodobné, že NSA podobně sbírá data z veřejných služeb a veřejné infrastruktury.

Anonymous jsou používáni vládou jako výmluva pro šíření stále ostřejších dohlížecích programů pod záminkou „kyberbezpečnosti“ a prevence proti teroru.

Elektronická občanská neposlušnost „Anonymous“ – zpočátku spočívající v útocích „odpírání služeb“ na vládní a korporátní weby – a senzacechtivá média takto nejen živí plán na uzavření či pozměnění nezávislého charakteru internetu, ale činí z tohoto prostředku nejvšudypřítomnější a nejefektivnější dohlížecí aparát na planetě.

Stává se stále zřetetelnějším, že Anonymous je buď operací samotného NSA, anebo funguje pro něj jako užitečný idiot.

Moc této skupiny je bezprecedentní,“ napsal 24. ledna Rob Johnson. „V den, kdy federálové zavřeli MegaUpload.com, Anonymous odpověděli shozením webových stránek amerického ministerstva spravedlnosti a FBI, a také stránek Americké filmové asociace (MPAA.), Warner Music Group, Universal Music a Asociace amerického nahrávacího průmyslu (RIAA) v dosud nejrozsáhlejším kyberútoku. Dále si Anonymous zařádil v pondělí ráno, když ovládli twitterový účet senátora Chucka Grassleyho a shodili webové stránky CBS a Universal Music. Kdo by toto vše mohl učinit efektivněji, než kyberspecialisté přímo na místě uvnitř vlády? Nazývají se Kyberkomando Spojených států (USCYBERCOM) a jsou vedeni generálem Keithem B. Alexandrem. „

Prisonplanet.com, Orgo-net.blogspot.com

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.8/10 (18 votes cast)

Sú Anonymous súčasťou amerického monitorovacieho aparátu? , 9.8 out of 10 based on 18 ratings


aiall