7
Posted March 11, 2012 by aiall in Média
 
 

Kony 2012

SONY DSC
SONY DSC

Pokud trochu sledujete dění na internetu, určitě jste zaregistrovali, že se v posledních dnech začalo masově šířit video s názvem Kony 2012. Jedná se o krátký film, který by mohl mít opravdu globální dopad. Jeho tvůrci v něm totiž vybízí lidi z celého světa k boji proti bezpráví v Africe a především k zatčení kriminálníka Josepha Konyho. Krátce po vydání tohoto snímku, který má na YouTube již 65 milionů zhlédnutí, nám překladatelka Antrey poskytla svůj český překlad. Tímto jí patří náš dík, protože stačilo udělat pouze korekci titulků a nyní vám můžeme nabídnout tento půlhodinový a velice silný snímek s českým překladem. VideaČesky.cz

 
 
 
 

Je Kony 2012 podvod? Komu pomáhá?

Asi nejúspěšnější viralní kampaň všech dob. Film KONY 2012 od Invisible Children, který nabádá k boji proti tyranovi jménem Joseph Kony mě nejdřív dostal a chystal jsem se do toho aktivně zapojit a pořádně podpořit (dokonce jsem si stihl v hysterii objednat náramek za 10 dolarů + 20 dolarů poštovné). Jenže pak jsem se probral z toho „Hollywoodského“ filmu jménem Kony 2012. (škoda 30 dolarů)

Bezpochyby je Joseph Kony zločinec, který by měl být potrestán. Jenže, proč se kolem toho dělá právě teď takové divadlo, po 26 letech jeho tyranie?
Za 5 dní na Youtube vidělo film přes 70 milionu lidí(nejrychleji rostoucí video v historii YT), charitativní organizace získala v darech přes 30 milionů dolarů.

Kdo by neposlal peníze na podporu zotročených dětí tyranem? Kdo by nesdílel dojemné video, které hned na začátku podprahově nabádá ke sdílení videa. Stejně tak nabádá vylepovat plakáty, které propagují Konyho v popředí a za nim Usama Bin Ladin s Adolfem Hitlerem. Záměr je jasný, šokovat. Pak Vám webové stránky říkají, že si máte vybrat svou celebritu a napsat ji tweetem, protože „když mluví, svět jim naslouchá…“.

Něco o Josephu Konym – Vůdce ugandské partyzánské skupiny LRA (Boží armáda odporu). Jsou známí především za činy proti civilistům (vraždy, znásilnění a prý i kanibalismus). Podle odhadů bylo od roku 1986 uneseno 66 000 dětí a donuceno k boji, kvůli kterému opustilo přes 2 miliony lidí své domovy. Neví se, kde se Kony nachází a zda je vůbec živý.

Pojďme se podívat, jak tato „nezisková“ organizace funguje

Z darovaných 8 900 000 dolarů v roce 2011 jsou výdaje následující:

  • 1 700 000 dolarů – platy zaměstnanců
  • 357 000 dolarů – náklady na výrobu filmu
  • 850.000 dolarů – výrobní náklady
  • 751.000 dolarů – výpočetní technika
  • 1 070 000 dolarů – cestovní výdaje
  • 400 000 dolarů – roční pronájem kanceláří v centru San Diego
    a další..

Kolik jde na opravdovou „pomoc“? Pouze 31% (tedy 2 800 000 dolarů)

Je mi z této akce špatně a nevěřím, že má akce za hlavní cíl zachránit děti, které Joseph Kony unesl a vychoval na zabijáky. Jako vždycky, vždy jsou v pozadí peníze. Velké peníze. Uganda má velké množství nerostného bohatství (zlato, kobalt, wolfram atd.), které dostatečně netěží. Proč by se někdo nesnažil zklidnit tamní situaci a nezačal naplno těžit a vyvážet?

Dále se spekuluje, že se chystá ropovod přes Ugandu do Jižního Súdánu za kterým stojí jistý George Soros – má kontakty v Bílém domě a stejně tak dobré vztahy s ugandským prezidentem Museveni, který je při moci už 26 let a vyhýbá se trestu za Rwandskou genocidu, při které bylo zavražděno až milion lidí. Shodou okolností je prezident Museveni u moci od doby, kdy se objevil Joseph Kony.

Samozřejmě jsou to jen mé názory poskládané v článek. Každý si udělejte obrázek svůj a pokud se o to budete zajímat, jistě si ho uděláte. Jen se prosím neřiďte pouze tím, co Vám v tom videu navykládají. Kyuba.cz

 

Kony 2012 propaganda

Není pochyb o tom, že Kony spáchal zločiny proti lidem, některé mu byly připisovány i když je nespáchal, místy to bylo až přehnané, důkazy ale existují. Organizace Invisible Children tedy vytvořila kampaň pro zastavení Josepha Konyho, lídra LRA. Vypadá to spíš ale jako propaganda.

Tato nezisková charitativní organizace ale nějak bohatne. Tři filmaři a předseda vydělali skoro 224 tisíc dolarů a organizace má vybavení za 177 769 dolarů a nábytek a zařízení kanceláře za 45 tisíc dolarů. (1.zdroj)(2 zdroj). Jinými slovy, jsou to velice velké zisky na neziskovou organizaci. Kdo je platí?

Pokud chceme odpověď, tak musíme sledovat peníze. V tomto případě George Sorose. Byl to jeho institut International Crisis Group, který v dubnu 2010 Bílému domu ve zprávě navrhl, aby byla do Ugandy poslána armáda pro vedení operací pro Konyho chycení.

Sám Soros je úzce spojen s ropnými a dalšími zájmy v Ugandě.

V roce 2008 Sorosem financovaný institut Revenue Watch spojil zúčastněné strany z Ugandy a z dalších východoafrických států, aby prodiskutovali problémy kritického řízení, včetně založení něčeho, z čeho vznikla ugandská národní ropná a plynná politika.

V roce 2008 Africký institut pro řízení energie s grantem od Sorosem financované Revenue Watch, pomohl vytvořit Koalici Publish What You Pay Coalition of Uganda, nebo také PWYP, která byla záměrně založena, aby koordinovala a zefektivnila snahy vlády v propagaci transparentnosti a zodpovědnosti v ropném sektoru.

A také byl pro PWYP Uganda vytvořen řídící výbor pro vytvoření agendy pro zavedení prosazujících ropných iniciativ a stanov pro ropnou práci PWYP.

Od roku 2006 PWYP pořádala v Ugandě několik seminářů k propagaci transparentnosti v ropném sektoru Ugandy.

PWYP je financována přímo Sorosovým Open Society a financovaným institutem Revenue Watch. PWYP international je pořádán Nadací Open Society v Londýně.

Miliardářův institut Open Society má v Ugandě několik kanceláří. V Ugandě má manažera země, stejně tak Iniciativu Open Society pro východní Afriku, která podporuje práci v Keni, Tanzánii a Ugandě. Kleinonline.wnd.com

Takže, kdo těží z této kampaně? Rozhodně Soros a ugandský prezident Museveni, který se už roky vyhýbá trestu za genocidu ve Rwandě. Cíl je tu jasný – vést ropovod do Jižního Súdánu.

Wertyzreport.com

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (20 votes cast)

Kony 2012, 10.0 out of 10 based on 20 ratings


aiall