0
Posted August 13, 2012 by aiall in Ľudia
 
 

Kto alebo čo sú ruské “Pussy Riot”?

pussyriotontrial2
pussyriotontrial2

Reportáže Západních médií o „Pussy Riot“ jsou horší než propaganda ze „sovětské éry“. Tato trojčlenná hudební kapela přesně popsaná jako bigotní a chuligánská, známá jako „Pussy Riot“ je teď souzena za „chuligánství motivované náboženskou nenávistí“. K tomu došlo poté, když v Moskvě vpadli do jednoho kostela, kde narušovali veřejný pořádek, když při tom zesměšňovali praktikování víry ve snaze protestovat proti ruskému presidentovi Vladimíru Putinovi.

Kdyby snad na Západě spáchali někde v synagoze skinheadi něco podobného, tak by za to určitě už dávno těžce zaplatili a nastoupili by k výkonu velmi dlouhého trestu vězení za „veřejné napadení motivované původem, náboženským vyznáním, rasovou či etnickou příslušností“ (2. link)

Článek z Guardian nadepsaný “Proces s Pussy Riot ‚horší než v sovětské éře” se hned pustil do otevřené propagandy, když popisoval i soudní místnost a ruskou vlajku jako „ošuntělé“ a policejní psy jako „bažící po krvi“. Ten britský plátek zkouší samotné Rusko vyobrazit jako „hluboce rozdělené“ mezi konzervativce a liberály, přičemž ti druzí bojují „všemi prostředky, co mohou“ proti státu.

Tím si ovšem Guardian nabíhá na potíže – když Rusko líčí jako „rozdělené“ – což vyvrací nedávné volby, které udělily Vladimíru Putinovi a jeho straně Jednotné Rusko zřetelný mandát k vedení země. A ač je pravda, že ve skutečnosti je tu rozdíl mezi hlasujícími pro Putina, co posbíral 63% těch (v 5-kolových volbách) a veškerým voličstvem, takže jen asi 40% celkových v Rusku registrovaných voličů opravdu volilo Putina, jeho mandát je pořád silnější než u US presidenta Baracka Obamy s 32% v pouze 2-kolových volbách, nebo oproti loňskému vítězství v Thajsku pro Yingluck Shinaatra s pouhým 35% hlasy vítanými Západními médii jako „drtivým“ vítězstvím získaný mandát.

Snímek obrazovky z webové stránky Národní nadace pro demokracii líčící US financování NGO „GOLOS“, který údajně pátrá po „nekorektnosti hlasování“ v nedávných ruských volbách, a teď GOLOS a další US podporované NGO a opoziční strany zkouší v Rusku spustit „Arabské jaro“.

Je rovněž třeba poznamenat, že nedávné ruské volby byly poznamenány pokusy NGO „GOLOS“ monitorující volby, jež prohlásil volební výsledky za podvodné. Později bylo odhaleno, že tato NGO označovaná Západním tiskem za „nezávislou“ je ve skutečnosti přímo financovaná US ministerstvem zahraničí přes Národní nadaci pro demokracii (National Endowment for Democracy NED). Pokusy Wall Streetu a Londýna portrétovat tyto volby jako podvodné položily základy pro širší kampaň za politickou destabilizaci – kampaň, v níž jsou teď „Pussy Riot“ klíčovým hráčem.

Ta nechutná Public Relations senzace je prací US ministerstva zahraničí

Guardian má však absolutně pravdu v tom, když „Pussy Riot“ prohlašuje za „soudní show“. Nemá však pravdu, když tvrdí, že režie tohoto show je prací Ruské federace. Režie tohoto show spočívá naopak na Západních médiích a široké síti umělých NGO US ministerstva zahraničí.

Celý článek Guardianu je propaganda sepsaná doslova spíše literárním než žurnalistickým tónem. Sám tento článek cituje právníky obhajoby, kteří komentují nadpis článku jako jeho základní formu. Ale zatímco Guardian může úspěšně uchvátit emoce mizerně informovaných, nepodezíravých čtenářů s dobrými úmysly, uniká mu i několik vodítek k tomu, kdo je opravdu za režií tohoto show.

Podle Guardian obhajoba „zkoušela předvolat“ 13 svědků včetně opozičního vůdce Alexeje Navalného. Navalny je samozřejmě dlouhodobým operativcem, kterému se od Západu dostává jak politické, tak finanční podpory pro jeho úsilí podvrátit ruskou vládu a vrátit zpět ty dny, kdy si v 90. letech Wall Street a Londýn bez překážek plundrovaly ruský trh.

Alexej Navalny byl kmenovým zahraničním příslušníkem university Yale a v jeho profilu se uvádí:

Navalny vede právní útoky v zastoupení menšinových akcionářů u velkých ruských společností včetně Gazpromu, Bank VTB, Sberbak, Rosněft, Transněft a Surguněftěgaz prostřednictvím Svazu menšinových akcionářů. Už se mu úspěšně podařilo donutit společnosti, aby svým akcionářům prozradily více informací a zažalovat jednotlivé managery u několika větších společností za údajně korupční praktiky. Navalny je rovněž spoluzakladatelem hnutí Demokratická alternativa a býval podpředsedou moskevské pobočky politické strany JABLOKO. V roce 2010 spustil veřejný projekt RosPil v Rusku financovaný bezprecedentním výběrem peněz. V roce 2011 rozběhl Navalny RosJama, které bojuje proti podvodům sektoru stavby silnic.

Demokratická alternativa, která rovněž sepsala DA! je ve skutečnosti příjemcem peněz z Národní nadace pro demokracii, což znamená, že Alexej Navalny je agentem US financovaného rozvratu. A přes to, že se staví do pózy šampióna „transparentnosti“, tohle Navalny před svými přívrženci úmyslně skrývá. Ale odhalilo to US ministerstvo zahraničí samotné, když vydalo seznam „mládežnických hnutí“ operujících v Rusku.

DA!: Maria Gajdarová, dcera bývalého ruského ministerského předsedy Jegora Gajdara, vede DA! (Demokratickou alternativu). Je zanícenou propagátorkou demokracie, realistkou ohledně překážek, jimž čelí. Gajdarová řekla, že DA! se zaměřuje na nestranické aktivity konstruované tak, aby zvedly politickou uvědomělost. Obdržela financování od Národní nadace pro demokracii, což je skutečnost, kterou nezveřejnila ze strachu, že by se objevily pokusy o kompromitaci spojením s Amerikou.

Navalny byl přímo zapojen do zakládání hnutí financovaného US vládou a až do dnešního dne, ti samí lidé, kteří financovali DA! jej prostřednictvím Západních médií obhajují. Ta zmíněná spoluzakladatelka Maria Gajdarová také leccos odhaluje, neboť dlouhodobě kolaborovala s Iljou Jašinem, a příležitostně s ním byla i zatčena, což je zase další vůdce NED financovaný ruský „aktivista“ opozičních skupin.

Alexej Navalny – Zahraniční kmenový příslušník Yale – a pro US Národní nadaci pro demokracii spoluzakladatel DA! „Demokratické alternativy čili Da rusky Ano.“ To je další organizace typu Otpor žijící díky laskavosti vlády Spojených států a ochotně zrazující svou vlast.

Pokud obhajoba „Pussy Riot“ předvolává zadokumentované agenty Západních zájmů jako „svědky“, tak to u člověka vyvolá zvědavost, po kontextu a míře toho, v jaké je Navalny a v důsledku toho i Národní nadace pro demokracii s obžalovanými spojena. Navalny přiznává, že je „známým“ jedné z členek kapely, nebyl však ve skutečnosti „svědkem“ a spíše by svědčil, aby „obhajoval zákon a spravedlnost“.

Je tudíž jasné, že když se obhájci pokouší ho zatáhnout do soudu, je to politicky motivované, a nemá to nic společného ani s právem ani se spravedlností, a slouží to prostě jen jako prostředek k provázání „Pussy Riot“ s podvratnou opozicí US ministerstva zahraničí, mnoho jejíchž vůdců bylo nachytáno jak se počátkem letošního roku tlačí na US moskevskou ambasádu. (Český článek s videi z této události)

Dost o tom vypovídá i to, že je to Oksana Čelyševa – členka správní rady Finsko-ruského občanského fóra a člen dozorčí rady NED FIDH financované usvědčeným zločincem George Sorosem přes jeho Opern Society, ale také Fordovou nadací, Sigrid Rausing Trust-funded Front Line Defenders, a US ministerstvem zahraničí vedenou Amnesty International spojenou s EU-ruským fórem občanské společnosti – kdo vede kampaň na podporu „Pussy Riot“.

Podpůrnou kampaň pro „Pussy Riot“ vede Oksana Čelyševa z US ministerstvem zahraničí podporované „Společnosti rusko-čečenského přátelství“, což je organizace k převodu financí pro propagandu čečenských teroristů. Spolu s US ministerstvem zahraničí a Západními mediálními kanály dotovaným Alexejem Návalným na své straně mají ti chuligánští „punkoví rockeři“ proti establišmentu na svém soudě v Moskvě rozhodně podporu „establišmentu“.

Čelyševa byla rovněž „Zástupkyní výkonného ředitele“ Společnosti rusko-čečenského přátelství, plně financované jen US ministerstvem zahraničí přes Národní nadaci pro demokracii. Tato „Společnost přátelství“ byla v podstatě jen propagandistickou frontou čečenských s Al Kaiídou spojených teroristů řádících v ruském kavkazském regionu – což je spiknutí nabízející pochopení nových významů teď, když US a NATO spolu se státy v Zálivu otevřeně podporují podobné skupiny teroristů, co nyní řádí v Sýrii. Tato společnost „přátelství“ sloužila k podobné funkci jako nyní zdiskreditovaní „Syrští pozorovatelé lidských práv.“

Ač dosud není známo, zda bylo členstvo „Pussy Riot“ v kontaktu s kýmkoliv z těchto skupin či z US ministerstva zahraničí či jeho poboček, aby provedly své chuligánství, je jasné, že tyto skupiny a samotné US ministerstvo zahraničí překroutily jinak nechutné rušení veřejného pořádku a narušení práv účastníků bohoslužeb k praktikování své víry bez obtěžování na politickou páku proti Rusku.

S tlakem na tuto politickou páku pomáhají takové propagandistické kanály jako Guardian, když líčí tento soud jako případ skupin ruské liberální opozice bojující proti návratu justice do éry Sovětského svazu. Ve skutečnosti je to jen další kousek z produkce Wall Streetu a Londýna ve stylu srbského US financovaného hnutí Otpor, podfuku Kony 2012 a US-zrežírovaného „Arabského jara“.

 

Landdestroyer.blogspot.cz, Nwoo.org

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.3/10 (20 votes cast)

Kto alebo čo sú ruské “Pussy Riot”?, 9.3 out of 10 based on 20 ratings


aiall