0
Posted March 20, 2013 by Jublo in Ekonomika
 
 

Finančné kolapsy sú matkou vojny

P
P

Podľa legendárnych obchodníkov, z ktorých jedným je aj Jim Sinclair, obchodník so zlatom, cyperská tragédia je väčšia ako priznali správy a jej dopad je podhodnotený. Ak ľudia veria, že 13 miliárd je všetko o čo na Cypre ide, tak nerozumejú.

130 miliárd? To nepokryje ani výšku ruských vkladov. Len v prípade jedného dôležitého ruského obchodníka ide o vklady vyššie ako 100 miliárd. Ak by mala cyperská vláda schváliť krádež desiatich percent všetkých depozitov na Cypre, mohlo by ísť o päťsto miliárd, alebo viac, nakoľko bankovou entitou Ruska je Cyprus, nie Švajčiarsko, nie Kajmanské ostrovy.

 
Cyperská centrálna banka nevie aké boli ruské depozity, nakoľko na príkaz Rusov ide o dôvernú informáciu. Ide o tajný ruský bankový systém, ktorý bol vytvorený Rusmi pre Rusov a medzinárodný menový fond ho práve “načal.”

Z tohto dôvodu, pokus zachovať platobnú schopnosť na úkor vkladateľov zlyhal. Šlo o veľkolepý experiment, ktorý by sme mohli nazvať definíciou udalosti, kde bremeno platobnej neschopnosti malo byť prenesené na plecia vkladateľov namiesto “množstvového zľahčovania,” teda tlačenia peňazí.

Správy sa javia význačnými pre tých, ktorí vedia kto je J. Sinclair a jeho otec (Bert Seligman) ktorého firma mala kontrolu nad desiatimi percentami dennej newyorskej burzy v päťdesiatich rokoch.

Ľudia musia pochopiť, že toto nie je o stotridsiatich miliardách, ide o viac, no o koľko konkrétne sa nedozvieme. Je to masívna záležitosť. Hovoríme tu o ruskej banke. Centrálna ruská banka, je pre Rusov. To čo práve podnikol menový fond, bol pokus o krádež peňazí ruskej elity, alebo peňazí bývalých dôstojníkov KGB, čo nebude bez reakcií.

 
Kradnutie KGB peňazí, sa pokladá za debakel a neuvážený krok. Cyperskí predstavitelia nemajú žiadnu formu ochrany pred odplatou, ktorá tradične neprichádza okamžite, ale časom. Vládni predstavitelia sa v pondelok snažili vycúvať, v obavách o život. Ide o najväčšiu chybu MMF a ECB v histórii. Kedykoľvek robíte významnejší obchod s ruskou firmou, banková transakcia prebieha cez Cyprus.

Uviedol Sinclair v pondelok.

 

Správy hlavného prúdu, ktoré sú tradične pozadu, teraz doslovne opakujú Sinclairove uzávery.

Výsledkom tejto katastrofy bude preorientovanie ruských elít z obeživa na zlato. Ruská entita podporí ceny zlata, čo bude prínosom pre ruskú oligarchiu. Udalosť poslúži k zblíženiu finančných záujmov Ruska a Číny, čo v budúcnosti konečne oslobodí trhy so zlatom od západnej manipulácie a vplyvu.

Katastrofa menového fondu na Cypre je míľnikom v histórii, je najdôležitejšou izolovanou udalosťou v histórii trhu so zlatom.

 

V rozhovore pre KWN nepriaznivé predpovede vyjadril tiež John Embry (investičný šéf stratég pre Sprott Asset Management).

Prvá vec, ktorá ma napadla po správach z Cypru bol Einsteinov komentár, že dve veci sú večné. Vesmír a ľudská hlúposť. Nemohol som uveriť, že centrálni plánovači a MMF by sa o niečo takéto pokúsili, lebo to reprezentovalo špičku ľadovca.

Embry ďalej povedal – Ak by mohli ukradnúť peniaze na Cypre, mohli by to urobiť kdekoľvek a to by vytvorilo ďalšiu katastrofu. Myslím, že Sinclair na vec vrhol trochu svetla, keď hovoril o motivácii za celou vecou, keď fakticky skúšali z banky zobrať peniaze vkladateľov, aby zvládli “záchranný balíček.”

Krok ako ukradnutie peňazí z bánk, bol snahou zastaviť QE (množstvové zľahčovanie). Myšlienka sa ale rýchlo zmenila na katastrofu, ktorá vystrašila ľudí na Cypre a po celom svete.

Po prieskumnom lete “pokusného balóna” na Cypre, politici a centrálni plánovači zaradili šialenú spiatočku, z dôvodu negatívnej reakcie obzvlášť Rusov. Európa je teraz previazaná, nikomu nechcú dovoliť ústup od eura, lebo by to mohlo spustiť reťazovú reakciu. Euro sa vždy zdalo odsúdeným projektom, no situácia na Cypre by mohla znamenať rozpustenie eura, ako ho poznáme.

Súhlasím so Sinclairom, že vec bola zle vymyslená a zle implementovaná a to bez ohľadu na to, akým spôsobom zasiahla Rusov, čo je desivé samé o sebe. Zaujímavé bude sledovať ďalší krok centrálnych plánovačov, pretože iniciatíva narazila na búrku protestov. Nemyslím, že vedeli čo robia, keď sa pokúšali kradnúť na Cypre.

Som pevne presvedčený, že vláda Cypru teraz všetko z mnohých dôvodov zamietne. Medzi inými aj z dôvodu obáv o vlastnú bezpečnosť a bezpečnosť svojich rodín.

Pokus skončil veľkolepým zlyhaním. Vytvorili situáciu, z ktorej je každý ústup ťažký. Budú musieť vymyslieť inú hru, ktorá bude pre účastníkov menej ofenzívna, obzvlášť pre Rusov a bývalých KGB ľudí. Nejde len o reakciu Rusov, a následne cyperskej vlády, ide o reakciu ľudí z celého sveta. To čo chcel menový fond urobiť bolo poburujúce, pretože krok by sa stal nákazlivým a všetko by skončilo podobnými akciami v bankách po celom svete, ktoré by nebolo možné zastaviť, ďalej uviedol Embry.

Skutočne desivou implikáciou všetkého je to, že ktokoľvek v hľadáčiku MMF a ECB by sa mohol stať obeťou drakonických iniciatív. Myslím si tiež, že vďaka globálnemu pobúreniu sa cyperskej vláde dostalo celosvetovej podpory v procese zamietnutia, ktoré by teraz malo byť ľahšie.

Európske obeživo sa rozpadne z jednoduchého dôvodu. Nedáva zmysel. Európske elity sa ho snažia zachrániť, nakoniec však padne.

Všetko má vplyv na trh so zlatom. Ľudia si rozmyslia čo robiť s peniazmi ak nechcú, aby boli ukradnuté.

 

Na otázku Erica Kinga:

Ak podľa predbežných správ cyperskí predstavitelia budú hlasovať za vlastnú bezpečnosť z dôvodu obavy o vlastné životy, máme tu Island číslo dva?

Odpovedá (medzi Slovákmi v zahraničí nie až tak populárny) Nigel Farage:

Myslím, že dopad je väčší ako v prípade Islandu. Toto je vážnejšie, lebo tu ide o krajinu, ktorá je nútená upustiť od eura. Odhalí to fakt, že centrálne banky ďalších krajín z oblasti, dlhujú Nemecku obrovské sumy.

Toto je prečo až doteraz Merkelová zúfalo bránila Grécku euro zrušiť. Vedela, že ak to Grécko urobí, celý ‘domček z kárt’ sa zrúti. Cyprus je malá krajina, parlament ale oznámil, že od eura upúšťa. To by mohlo spôsobiť ťažkosti nielen euru, ale aj mnohým ďalším bankám naprieč Európou. Dostali sme sa na kritickú križovatku.

Uviedol Farage.

 

 

Zdroje:
J. Sinclair
J. Embry
Eric King

 

Situáciu na Cypre negatívne vníma aj americká kresťanská rezistencia.

Ukradnú všetko, čo nie je priviazané
reťazou…
Situácia pripomína udalosti pred prvou
svetovou vojnou…
Skôr ako sa Titanic potopí, bankstri ukradnú
úplne všetko…

Extrakt:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 

Zdroj:
TruNews 18-19. 03. 2013

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.9/10 (19 votes cast)

Finančné kolapsy sú matkou vojny, 9.9 out of 10 based on 19 ratings


Jublo